Coworking — працюємо самі… пліч-о-пліч з іншими

Роздумуючи про свій кар’єрний шлях декілька років тому, молодий програміст на ім’я Бред Нюберг зіткнувся із сучасною проблемою. “Виглядало так, що я можу або мати роботу, яка мені давала структуру і колектив”, — сказав він, — “або я можу працювати фрілансером і мати свободу та незалежність. Чому я не можу мати всього цього одночасно?”

Будучи особою, яка звикла вирішувати непрості питання, Нюберг взявся за діло. Він створив слово – coworking (від co-working, співробітництво), оминаючи дефіс – і винайняв площу в будівлі, таким чином започаткувавши цілий рух.

Тим часом, як коворкінг еволюціонувало від часу свого “охрещення” Нюбергом у 2005 році, десятки місць по всій країні і по всьому світі тепер пропонують такі умови, де хтось створює офіс і здає в оренду столи, створюючи спільноту людей, котрі мають різні роботи, проте хочуть обмінюватись думками.

“Це надихає на фундаментальному рівні”, — говорить Джон Влахідес, виконавчий редактор 71miles.com, туристичного сайту про Північну Каліфорнію, який винаймає стіл за 175 доларів на місяць в Hat Factory (досл. переклад “Фабрика капелюхів” ) одному з перших офісів для коворкерів Нюберга. — “І якщо в тебе немає натхнення, як ти можеш бути творчим?”

Офіси коворкерів розповсюджені від Аргентини до Австралії і не тільки, не дивлячись на те, що Вікіпедія говорить, що більшість таких офісів є в Сполучених Штатах. В той час, як деякі з них мають відомі та звучні назви, більшість нагадують поєднання комуналізму 1960-х та чудасій із закінченням крапка-ком 1990-х. Як наприклад Hive Cooperative in Denver (досл. переклад “Кооперативний вулик у Денвері”), Office Nomands in Seattle (“Офіс кочівників у Сіетлі”), Nutopia Workplace у Нижньому Манхетені та Independents Hall у Філадельфії.

Коворкери, озброєні ноутбуками із Wi-Fi-пристроями та мобільними телефонами, певним чином представляють такий собі технарський варіант старого як світ явища, коли митці або письменники гуртувались та разом винаймали приміщення під майстерні.

Більшість коворкерів кажуть, що їх приваблює до таких місць те ж, що надихало Нюберга: вони люблять працювати незалежно, проте ефективність їх роботи є меншою, коли вони сидять дома на самоті. далі »

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.